HakkımızdaEğitimlerimiz Referanslarımız Sanal Sınıfİletişim Blog
Anasayfa
 
İNGİLİZCENİZİ TEST EDİN  
Dil yetenek düzeyini test etmek amacıyla birçok kurumun "level test" ya da "seviye tespit sınavı" yaptığını duymuşsunuzdur. Hatta dil seviyenizi ölçeceğine güvenerek bu testlerden çözmüş ve "ben şu sınavı yaptım seviyem şu çıktı ama bu sınavı yaptığımda bu sonuç çıktı..." şeklinde bir kafa karışıklığı içinde olabilirsiniz.

Hadi bakalım bir de YES ENGLISH'in seviye tespit sınavını yapalım diyorsanız; bu noktada size seviye testi sunmak yerine görüşlerimizi paylaşıp kısa açıklamalar yapacağımızı belirtelim öncelikle...

Yukarıda bahsettigimiz genel seviye tespit sınavları temelde "dilbilgisi (gramer) ve kelime bilgisi (vocabulary)" bilginizi belli bir güvenilirlik düzeyinde tespit etmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Oysaki dil yeteneği denince akla "konuşma, dinlediğini anlama, yazma ve okuduğunu anlama yetenekleri" gelir. Modern dil eğitim sistemleri de bu yetenekleri geliştirmeye yönelik programlar içerir. Gramer odaklı dil eğitim sistemimizin sonucunda süper gramer bilgili ama konuşamayan, okuduğunu ve dinlediğini kısmen anlayabilen, onca gramer eğitimine rağmen yazma konusunda büyük sıkıntılar yaşayan teorik egitim mağduru gençlerimiz konusunu derin bir iç çekişle sizlere havale ediyor, biz bu konuda sizin için ne yapabiliriz adımına geçiyoruz:

Dil yetenek düzeyinizi gercekten öğrenmek istiyorsanız sizi ortalama 1 saat sürecek sözlü, dinlemeye dayalı ve yazılı aşamalardan oluşan bir teşhis (diagnostic) test sürecinden geçirmemiz gerekiyor. Bu testle dil kullanım yeteneginizdeki sorunlu alanları teşhis etmeye çalışıyoruz. Elde edilen sonuç da sonraki egitim sürecinizin daha sağlıklı ve hızlı tamamlanmasına yardım edecektir.

Bu test için e-mail ya da telefon yoluyla randevu almanız yeterli olacaktır. Geçici olarak test ücreti talep etmiyor, test sonrasında (sizden bu yönde bir talep gelmediği sürece) eğitim almanız için herhangi bir baskı ya da ikna çabasına girmiyoruz.

Bu test dışında, belli bir dil düzeyiniz varsa sizin için seçtiğimiz aşağıdaki eğlenceli ve bilgilendirici sınavları çözebilirsiniz :)

Eğlenceli İngilizce Testleri:

Learning Style Test:
http://www.edutopia.org/multiple-intelligences-learning-styles-quiz
http://www.brainboxx.co.uk/a3_aspects/pages/vak_quest.htm
http://www.howtolearn.com/learning-styles-quiz

Grammar Level test
http://englishenglish.com/englishtest.htm
http://www.world-english.org/test.htm
http://www.lang.ox.ac.uk/courses/tst_placement_english.html
http://www.transparent.com/learn-english/proficiency-test.html


Personality test
http://personality.visualdna.com/

Tests for fun
http://www.allthetests.com/personality-tests-character-quizzes-psycho.php

Eğitim Programlarımız

Neden Yes English?

Acil İngilizce Hattı

Etkinlikler - Duyurular
 
YES ENGLISH © 2012 All Rights Reserved
Büyükdere Cd. Tevfik Erdönmez Sk. 5. Blok D:6 Esentepe, 34394 Şişli -İSTANBUL TR
Direct Line    :  +9 (0541) 541 33 33
Office Phone : +9 (0212) 274 44 66