HakkımızdaEğitimlerimiz Referanslarımız Sanal Sınıfİletişim Blog
Anasayfa
 
AKADEMİK SINAVLARA HAZIRLIK İNGİLİZCESİ  
Proficiency, TOEFL, TOEIC, KPDS, IELTS, UDS sınavlarına hazırlık için özgün bir çalışma gereklidir. Zengin materyal desteği ve yoğunlastırılmış ek ders olanaklarıyla hedefinize bizimle ulaşın...

Sınavlara yönelik dil eğitimi genel İngilizce eğitiminden farklı olarak uygulandığı için bu kategorideki öğrencilerimizi hedefe daha etkin ve hızlı bir şekilde hazırlamak üzere farklı bir programla eğitiyoruz. KPDS, TOEFL, TOEIC, IELTS, UDS, Proficiency ve Üniversite Hazırlık Atlama sınavlarına hazırlık amaçlı bire-bir ya da küçük gruplara eğitim vermekteyiz. Bu süreci dinamik ve güvenli kılmak üzere zengin bir soru bankası oluşturduk. Ayrıca öğrencilerimize test kaynaklarımızla online destek de vermekteyiz.

KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı)
Ülkemizde kamuda çalışanların olduğu kadar, üniversitelerde akademik çalışma yapmak isteyenlerin de, senede iki kez girebilecekleri bir sınavdır. Bu sınavda, kişilerin girdikleri yabancı dildeki seviyeleri tespit edilir. YES English sınav için belirlenen tarihleri, sınavdaki soruların sayısını ve konulara göre dağılımını göz önünde bulundurarak kapsamlı bir KPDS programı hazırlamıştır. Program öncesi öğrencilerimiz seviye tespit sınavına tabi tutulmaktadır. Zengin KPDS soru örnekleri yardımıyla, öğrencilerin test çözme teknikleri, sözcük dağarcıkları ve gramer bilgileri geliştirilmektedir. Bunun yanında öğrenci memnuniyetini sağlamanın yolu olan özverili çalışmayı kendine ilke edinen YES English, KPDS adayları için Eğitim Danışmanlığı hizmeti de sunmaktadır.

Test of English as a Foreign Language (TOEFL)
Anadili İngilizce olmayanların, İngilizce bilgi ve becerisini belirlemek için girdikleri bir sınavdir. Sınav dört temel bölümden oluşur : Listening Comprehension, Speaking, Vocabulary and Reading Comrehension, Writing. YES English´in uzman kadrosu bu bölümlerin içeriğini, soruların dağılımını, yeni uygulanmaya başlanan TOEFL IBT´nin özelliklerini inceleyerek sizi amaçladığınızın üzerinde bir başarıya ulaştırmayı hedefleyen, özgün bir TOEFL programı hazırlamıştır. Program öncesinde öğrencilerimizin düzeyleri TOEFL sorularının özelliklerini taşıyan bir seviye tespit sınavı ile ölçülür. Program kapsamında her bir öğrencinin basarı düzeyi öğretmenlerimiz ve eğitim danışmanlığı servisimiz tarafından özenle takip edilir ve ihtiyaç duyulduğu anda eğitim birebir takviye dersleriyle desteklenir.

IELTS
Dünyanın önde gelen İngilizce yeterlilik sınavlarından biri olan IELTS sınavına YES English bünyesinde hazırlanarak başarı oranınızı artırabilirsiniz.
IELTS programımız, sınavın içeriği olan dört beceri üzerine yapılan sınav uygulamasına yönelik çalışmaları içerir. Buna göre eğitim 4 modülden oluşur:

Listening
Sınavın bu bölümünde adaylara 4 alt bölümde toplam 40 adet soru gelir. Bu bölüm için verilen süre toplam 30 dakikadır. Sınavın bu bölümüne hazırlanmak için adaylara, listening comprehension sorularında becerilerinin artmasına yönelik yoğun çalışmalar yaptırılır. Eğitimin bu bölümü %90 uygulamaya dayalıdır.

Reading
IELTS sınavında, katılan adayların amacına yönelik olarak iki tür reading sınavı uygulanmaktadır:
. General Training Reading: Göçmenlik başvurusu vs. için
. Academic Reading: Akademik başvurular için Her iki sınav türü de 3 bölümden oluşmakta, toplam 40 soru içermekte ve adaylara bu bölüm için 60 dakika verilmektedir. Sınav hazırlık programımızın bu bölümünde adayların reading comprehension yeteneklerini artırmaya yönelik, uygulamalı çalışmalar yapılmaktadır. Eğitimin bu bölümü %25 teorik, %75 uygulamalı olarak verilmektedir.

Writing
. General Training Writing: Göçmenlik başvurusu vs. için
. Academic Writing: Akademik başvurular için.Her iki sınavda her biri 150-250 kelimelik ikişer adet writing task içermekte, ve adaylara bu bölüm için 60 dakika verilmektedir. Sınavının en önemli bölümlerinden biri olan kompozisyon yazımı üzerine yapılacak olan bu programda, 12 ayrı kompozisyon yazma tekniğini öğrenecek, sınavın bu bölümünden de alacağınız puanı üst düzeye çıkartabileceksiniz.

Speaking
Sınavın son bölümü olan speaking bölümünde adaylar 11-14 dakika arası süren bir mülakata alınırlar. Sınavın en zor bölümlerinden biri olan speaking sınavına hazırlık amacı ile kursiyerlerimiz sürekli olarak conversation club ortamında, yabancı öğretmenler eşliğinde konuşma yeteneklerini geliştirme imkanı bulmaktadırlar.

PROFICIENCY
Üniversite hazırlık atlama sınavlarında başarılı olup, 1 yıl kazanmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış olan proficiency programı YES English'in uzman öğretim kadrosu eşliğinde her yıl başarı ile uygulanmaktadır. Üniversitelerin ilgili sınavlarında daha önce sorulmuş olan sorular ve uzman kadromuz tarafından hazırlanan soru bankamız ile üniversitenizin hazırlık atlama sınavını geçebileceksiniz. %30 teorik, %70 uygulamalı eğitim modelinin kullanıldığı gruplarda her hafta deneme sınavı yapılarak öğrencilerin sınav deneyimleri artırılır. Ders kaçıran ya da anlamayan öğrencilere ücretsiz özel öğretmen tahsis edilerek, ek ders yapmaları sağlanır. Gruplar seviye tespit sınavı sonuçlarına göre oluşturulmaktadır.

HAZIRLIK SINIFLARINA YÖNELIK İNGİLİZCE (English for Prep. Classes)
Programımız 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.
1) Lise Hazırlık geçme / atlama programları
2) Üniversite Hazırlık programları
Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, Yeditepe, Bilgi, Marmara, Bahçeşehir, Koç, Aydın Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Proficiency ve Hazırlık geçme sınavlarına yönelik olan bu programımızda öğrencilerimiz, tabi tutulacakları sınava uygun, uzman ve deneyimli öğretmenlerimizce hazırlanır.
İhtiyaç dahilinde, birebir eğitim ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

NOT: Diğer sınavlara yönelik talepler değerlendirilerek küçük gruplar oluşturulabilir...


Eğitim Programlarımız

Genel İngilizce
İş İngilizcesi
Pratik İngilizce
Sektörel İngilizce
Sınavlara Hazırlık
Kişiye Özel İngilizce

Neden Yes English?

Acil İngilizce Hattı

Etkinlikler - Duyurular
 
YES ENGLISH © 2012 All Rights Reserved
Büyükdere Cd. Tevfik Erdönmez Sk. 5. Blok D:6 Esentepe, 34394 Şişli -İSTANBUL TR
Direct Line    :  +9 (0541) 541 33 33
Office Phone : +9 (0212) 274 44 66